5 najlepszych lodziarni w Berlinie

A kiedy już tu są, pokazujemy im Berlin z jak najlepszej strony, również tej kulinarnej. W upał najlepiej sprawdzą się lody, z których ucieszy się każdy. Oczywiście zaraz po zimnym piwie – ale tutaj fajne miejscówki polecę Wam innym razem. 

Nie zabierajcie ich do pierwszej lepszej lodziarni. Dobrych jest w tym mieście mnóstwo. Postawcie na jakość.Wybrałam tu 5 lodziarni, które świetnie się sprawdzą przy okazji zwiedzania miasta i każdej innej:

1 Süsse Sünde – trzy lodziarnie: jedna na Weinberg przy U Rosenthaler Platz (Mitte), druga, większa na Friedrichshain przy Niederbarnimstraße21 i trzecia w Schöneiche koło Berlina. Naturalne składniki, możliwie regionalne oraz mleko z gospodarstwa ekologicznego. Mój faworyt: lody z rabarbarem i kaszką manną – żywiłam się nimi prawie całą pierwszą ciążę!

2 Vanille & Marille – aż siedem filii! Trzy lodziarnie w dzielnicy Kreuzberg, dwie w Schöneberg i po jednej na Steglitz i Tempelhof. Naturalne, możliwie regionalne i ekologiczne składniki. Moje podniebienie skradły: czekolada z Wenezueli 73%, blueberry cheesecake i nugat.

3 Hokey Pokey – dwie lodziarnie, główna na Stargarder Straße w dzielnicy Prenzlauer Berg i druga na Pankow przy U Vinetastrasse. Świetne lody i kreatywne smaki. Indyjskie mango, francuska czekolada czy beza z jagodami to tylko niektóre z moich ulubionych… W weekend liczcie się z bardzo długą kolejką.

4 Waffel oder Becher – dwa punkty w bardzo turystycznym Mitte. Jeden w Hof 1 w Hackescher Höfe, drugi (główny) przy Spandauer Straße 2. Świeże, naturalne składniki. Polecam smaki espresso oraz marakuja z mascarpone – niebo!

5 OAK & ICE – polski akcent na lodowej mapie Berlina. Duża przyjemna kawiarnia (jest i kącik dla dzieci, i WiFi) przy Schönhauser Allee na Prenzlauer Bergu. W ofercie Prawdziwe Lody z Opola. Naturalne, regionalne składniki i sorbety z polskich owoców!

Tego lata postaram się polecić jeszcze inne, mniejsze lodziarnie, które bardzo lubię. Póki co, sprawdźcie te powyżej. Smacznego! 

Na co dzień możecie mnie śledzić na facebooku i instagramie @martynaschmeckt oraz na www.martynaschmeckt.com.

Smakujcie Berlin ze mną!
Martyna 


Opublikowano

w

przez

Tagi: