Berlin z dzieckiem - gdzie się wybrać?

Berlin z dzieckiem – gdzie się wybrać?

Berlin oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci. W każdej części miasta znaleźć można ciekawe miejsca. Warto z nich skorzystać i od czasu do czasu wybrać się z maluchem na małą wycieczkę. Zebrałam kilka pomysłów na aktywne spędzanie czasu, dzięki którym i rodzice i dzieci będą mogli się wspaniale bawić:

Place zabaw

Warto skorzystać z letniej pogody i wybrać się z maluchem na plac zabaw. W Berlinie znajdziemy ich mnóstwo. Z najnowszych danych wynika, że w mieście jest ich ponad 1800! Spacerując po każdej dzielnicy możemy trafić na coś interesującego. Wychodząc z dzieckiem z domu dobrze jest wypuścić go na jakiś czas z wózka i pozwolić pobiegać po placu zabaw. WHO zaleca, aby dzieci do 5 roku życia spędzały na aktywności fizycznej co najmniej 3 godziny dziennie. Zabawa na placu zabaw pozwala połączyć przyjemność z dbaniem o zdrowie naszych pociech. Jedne są małe i kameralne, inne wielkie, niektóre w cieniu, inne w słońcu. Z huśtawkami, ściankami wspinaczkowymi, smokami. Nic tylko odkrywać.

Tropical Islands

Ta wspaniała wodna przygoda znajduje się 60 km od Berlina. Tropical Islands jest największą w Europie kraina tropikalną, w której znajdują się liczne baseny, sauny, zjeżdżalnie wodne. Na miejsce można dostać się samochodem lub pociągiem. My skorzystaliśmy z tej drugiej opcji. Pociąg dojeżdża do stacji Brand Tropical Islands, gdzie czeka bezpłatny autobus, którym można dostać się na basen. Tropical Island otwarte jest codziennie, również w święta. Wyjątkiem jest jedynie okres Bożego Narodzenia. W bardziej popularnych terminach wejście jest dość problematyczne, zdarzają się naprawdę długie kolejki. Przy basenie uruchomiono również park zewnętrzny z licznymi wodnymi atrakcjami.

Zoo Berlin i Tierpark

Jeśli tylko pogoda sprzyja, wycieczka do parku zoologicznego jest świetnym pomysłem.
Zoo Berlin jest najstarszym zoo w Niemczech. Spotkać w nim można aż 1300 gatunków zwierząt, m.in słonie, żyrafy, a nawet pandy. Zarówno ZOO, jak i Tierpark dostarczają odwiedzającym atrakcji na cały dzień. W przeciwieństwie do ZOO, Tierpark jest zwykle mniej zatłoczony. Zwierzęta rozmieszczone są na olbrzymiej przestrzeni parku. Atrakcją dla dzieci mogą być specjalne wózki, które dostępne są do wypożyczenia przy wejściu.

Muzea

Bardzo dobrą opinią wśród rodzin z dziećmi cieszy się Muzeum Historii Naturalnej czyli Museum für Naturkunde. Już od samego wejścia zwiedzających wita największy zrekonstruowany i złożony szkielet dinozaura na świecie. Przechodząc do kolejnych sal znaleźć można mnóstwo eksponatów zwierząt, minerałów, a także przyjrzeć się temu, jak wygląda kosmos.
Nieco starsze dzieci można zabrać do Science Center Spectrum czyli Centrum Nauki, w którym na ponad 150 stanowiskach przeprowadza się samodzielnie różne doświadczenia.

Farmy dla dzieci, czyli tzw. Kinderbauernhof, czy po prostu agroturystyka

Farmy są bardzo oryginalnym sposobem spędzania wolnego czasu. Ich zadaniem jest edukacja dzieci, pokazanie im jak żyją zwierzęta. Poszczególne farmy różnią się sposobem działania – do niektórych wstęp mają wyłącznie dzieci, inne z kolei dostępne są dla całych rodzin. Zajęcia w niektórych farmach funkcjonują według ustalonego planu zajęć. Wstęp do takich farm najczęściej jest bezpłatny. Czasami na miejscu znaleźć można skrzynkę, do której wrzuca się datki wspierające funkcjonowanie farmy.

Zajęcia sportowe dla mam z dziećmi

Mamom najmłodszych dzieci, będącym na urlopie macierzyńskim gorąco polecam skorzystanie z bogatej oferty zajęć sportowych. Część z nich (Rückbildungsgymnastik) refundowana jest przez kasę chorych. Niektóre zajęcia skierowane są wyłącznie do mam, ale bardzo wiele miejsc oferuje zajęcia, na które przynosi się małe dzieci. Poza gimnastyką, mającą na celu przywrócenie formy po porodzie, wybrać się można na jogę, zajęcia wzmacniające, a także ćwiczenia, podczas których dzieci nosi się w chuście lub nosidle. Dla pań lubiących sport na świeżym powietrzu dobrym rozwiązaniem będzie LAUFMAMALAUF – są to przygotowane specjalnie dla mam zajęcia, które odbywają się w parkach w różnych częściach Berlina.


Opublikowano

w

przez

Tagi: