Berliński Street Food w Kulturbrauerei

Martyna jest głodna Berlina

Lubię zarówno wyszukaną kuchnię, jak i nieskomplikowany, a równie pyszny street food. W Berlinie prawie na każdym rogu znajdziemy kulinarną perełkę i praktycznie każdą z kuchni świata. Chcę pokazać Wam ciekawe miejscówki, gdzie można świetnie zjeść, nie tracąc przy tym fortuny.

Martyna smakuje tajine w Kulturbrauerei
(fot. @martynaschmeckt)

Street Food auf Achse

Swój cykl rozpocznę jednym z moich ulubionych miejsc w Berlinie – Kulturbrauerei w dzielnicy Prenzlauer Berg. Zimą gości tam klimatyczny Weihnachtsmarkt, a przez cały rok w niedziele Street Food auf Achse. Jest to cotygodniowa dawka smaków świata. Co jakiś czas mamy specjalne wydania – np. japońską kuchnię czy (zapiszcie w kalendarzu!) Italien Spezial 30 czerwca.

Street Food auf Achse
(fot. @martynaschmeckt)

Muffles

Ale i bez specjalnego tematu przewodniego impreza ta jest warta odwiedzenia. W niezobowiązującej atmosferze i pięknej loftowej scenerii można popróbować smakołyków prosto z foodtrucków. Nie wszystkie są co tydzień, często się one wymieniają. Dzięki temu za każdym razem mogę zjeść coś nowego. Jednak na koniec zazwyczaj nie mogę się oprzeć muffles od Tatas, które kuszą tam co tydzień. Jest to przepyszna mieszanka muffinków i gofrów z różnymi nadzieniami i polewami. Po prostu nie ma bata, by nie zjeść u Tatas!

Tatas w Kulturbrauerei
(fot. @martynaschmeckt)

Będę się tu z Wami dzielić swoimi sprawdzonymi smakami. W lipcu polecę Wam kolejne, równie pyszne miejsce. Na co dzień możecie mnie śledzić na facebooku i instagramie @martynaschmeckt oraz na www.martynaschmeckt.com.

Smakujcie Berlin ze mną!
Martyna


Opublikowano

w

przez

Tagi: