czarny piatek w berlinie

Czarny Piątek w Berlinie [zdjęcia]

W najbliższy piątek 23 marca przy Warschauer Brücke, berlińskie kobiety po raz kolejny wspierać będą ogólnopolską akcję Czarny Protest, by domagać się prawa do aborcji w Polsce.

„To niewiarygodne, że Polki wciąż muszą stawić czoła tym szalonym pomysłom! 14 marca Konferencja Episkopatu Polski wezwała rządzącą partię PiS („Prawo i Sprawiedliwość”) do rozpoczęcia prac nad projektem projektu zakazu aborcji „Stop aborcji” w polskim parlamencie. Mimo że Polska ma bardzo restrykcyjne prawo aborcyjne, Episkopat chce uczynić aborcję całkowicie nielegalną. Na razie jest to zgodne z prawem w trzech przypadkach: gdy ciąża jest wynikiem przestępstwa (gwałtu lub kazirodztwa) lub stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia kobiet oraz gdy płód jest nieodwracalnie uszkodzony.

W poniedziałek, 19 marca, projekt ustawy „Stop Aborcja” był przedmiotem debaty w polskim parlamencie, a przewodniczący Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka wydał pozytywną opinię na temat projektu ustawy, całkowicie ignorując komentarze i opinie opozycji, działaczy i kobiet obecny na rozprawie. Ustawa zostanie przegłosowana w tym samym tygodniu – prawdopodobnie 23 marca.

Już dziś kobietom w Polsce odmawia się legalnej aborcji, testów prenatalnych. Antykoncepcja i pigułki dzień po dniu są coraz trudniejsze do zdobycia. Kobiety są traktowane jak inkubatory, bez względu na ich prawa. Aborcja staje się politycznym błaganiem, traktującym kobiety jako bierne tło dla politycznych sporów. Wpływ Kościoła na politykę jest ogromny w Polsce, w wyniku czego grupa mężczyzn decyduje o ciałach kobiet, znacznie ograniczając ich prawa człowieka.

To musi się skończyć! Wystarczająco dużo!

Znów solidaryzujemy się z Polkami. Wzywamy solidarność na całym świecie!
Dziewuchy dziewuchom Berlin

Przyjdźcie w piątek, dołączcie do nas, solidarnie z Polkami, potrzebują naszego wsparcia! Przynieście swoje czarne parasole!”

Zdjęcia z Czarny Piątek


Opublikowano

w

przez

Tagi: