jak wybrac odpowiedni klub fitness w berlinie

Jak wybrać odpowiedni klub fitness w Berlinie

Jak zatem wybrać klub fitness, który spełni nasze oczekiwania?

– Lokalizacja

Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie klubu fitness, który znajduje się w pobliżu miejsca zamieszkania, pracy lub innego miejsca, w którym często przebywamy. Im łatwiejsza będzie droga na siłownię, tym mniejsze prawdopodobieństwo szukania wymówek by opuścić trening.

Klub fitness Just Move znajduje się na Bergmannstraße 5. Jest to na pewno dogodna lokalizacja dla osób przebywających często na Kreuzbergu. Wysiadając z metra na stacji Mehringdamm (linie U6 i U7) w kilka minut znajdziemy się na miejscu.

– Godziny otwarcia

Większość berlińskich klubów fitness otwarta jest od wczesnego ranka do wieczora. Decydując się na zakup karnetu warto sprawdzić czy wybrana siłownia będzie czynna w godzinach, w których planujemy trenować. Dla zwolenników bardzo elastycznych godzin dobrym rozwiązaniem będą kluby czynne przez całą dobę. W Just Move możecie poćwiczyć od godziny 7:00 do 23:00. W weekendy klub otwarty jest nieco krócej – od 8:00 do 22:00.

– Klub fitness wyłącznie dla pań

Bardzo dużą popularnością w Berlinie cieszą się kluby fitness przeznaczone dla kobiet. Jednym z nich jest właśnie Just Move. Atmosfera w nich panująca różni się od tej w siłowniach, do których uczęszczają również panowie. Kluby tylko dla pań są świetną alternatywą dla kobiet, które nie czują się pewnie trenując wśród mężczyzn. Z doświadczenia wiem, że wiele pań bardzo chwali sobie takie rozwiązanie. Niektóre kluby fitness nie tylko są dostępne wyłącznie dla pań, ale również cała kadra trenerska to wyłącznie kobiety.

– Kursy fitness

Kluby fitness najczęściej poza siłownią oferują również prowadzone przez instruktorów kursy fitness. Dobrze jest sprawdzić w jakich godzinach odbywają się zajęcia, które nas interesują. W Just Move coś dla siebie znajdą zarówno miłośniczki bardziej spokojnych form treningu, takich jak zdrowy kręgosłup, joga czy pilates, jak również panie lubiące bardziej intensywne zajęcia z użyciem hantli lub sztangi. W grafiku nie brakuje zajęć tanecznych – można wybrać się m.in. na Zumbę, Kizombę czy Dance Aerobic.

– Basen, sauna, strefa wellness

Wiele miejsc oferuje poza siłownią i salą do zajęć grupowych również strefę, w której można się zrelaksować. W klubach fitness posiadających basen często prowadzony jest aerobik w wodzie. Po treningu w klubie Just Move panie mogą skorzystać z sauny, a także odpocząć w specjalnie wyznaczonej do tego strefie relaksu. Kilka razy w tygodniu można również skorzystać z zorganizowanych zajęć, które odbywają się na basenie.

– Cena

Jest to na pewno ważny czynnik przy wyborze miejsca do treningu. Warto pamiętać, że większość berlińskich klubów fitness oferuje karnety na kilka miesięcy, a nawet kilka lat.

W Just Move umowę podpisuje się na 12 miesięcy. Wówczas miesięczny koszt uczęszczania na siłownię (w cenie są wszystkie kursy fitness, siłownia oraz strefa wellness) to 29,90 euro. Dodatkowo rozpoczynając przygodę z treningiem w nowym klubie fitness często wymagana jest opłata wstępna. Dlatego przed podjęciem decyzji o kupnie karnetu dobrze jest skorzystać z tzw. Probestunde, czyli możliwości jednorazowego „przetestowania” klubu. To pierwsze wejście jest często darmowe lub jego cena jest niższa od zwykłego jednorazowego skorzystania z oferty klubu.

Nie zapominajmy jednak o tym, że nie powinniśmy kierować się wyłącznie ceną. Równie ważny jest stosunek jakości do ceny. Bogata oferta kursów, wykwalifikowana kadra, duża przestrzeń na siłowni, czystość czy odpowiednio wyposażona szatnia są niezmiernie ważne jeśli zamierzamy korzystać z klubu przez dłuższy czas.


Opublikowano

w

przez

Tagi: