wosp zagra takze w berlinie

WOŚP zagra także w Berlinie! Baw się z nami i pomóż ratować dzieci

Na początku stycznia, jak co roku, ulice miast i miasteczek w całej Polsce zapełnią się uśmiechniętymi wolontariuszami. Będzie ich można rozpoznać po charakterystycznych skarbonkach z symbolem czerwonego serduszka. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 26. Celem tegorocznego finału jest zakup sprzętu medycznego dla noworodków.

 

Żeby doświadczyć gorącej atmosfery w środku zimy nie musisz wcale jechać do Polski. We wsparcie dla Orkiestry i Jurka Owsiaka włączył się także sztab w stolicy Niemiec. Huczny Finał WOŚP w Berlinie odbędzie się w sobotę 13 stycznia 2018, a na dzień przed największą uroczystością w kraju. Spotykamy się w LaLuz przy Oudenarder Straße 16-20 (Wedding). Dla wszystkich Polaków mieszkających w Berlinie będzie to okazja, aby wesprzeć ważny, charytatywny cel a przy okazji spotkać się i dobrze bawić w towarzystwie rodaków.

 

Organizatorzy mają z resztą nadzieję, że impreza okaże się atrakcyjna nie tylko dla Polonii. Finał WOŚP w Berlinie został objęty Oficjalnym patronatem Burmistrza Miasta a na scenie wystąpią zarówno polscy jak i niemieccy artyści. Dla wszystkich gości będzie to okazja, aby posłuchać muzyki na żywo i skosztować wyśmienitego jedzenia.

 

Program będzie obfitować nie tylko w muzyczne atrakcje. Na dzieci czekają kreatywne warsztaty zorganizowanych przez Towarzystwo Szkolne Oświata i oraz gry i zabawy z nagrodami. O tym, że WOSP to nie tylko zabawa, ale i ratowanie życia, przypomną wolontariusze z Die Johanniter, którzy poprowadzą kurs pierwszej pomocy dla dzieci.

Jak co roku, jedną z głównych atrakcji będzie licytacja atrakcyjnych gadżetów i upominków – między innymi koszulek Orkiestry z autografem samego Jurka Owsiaka. Całkowity dochód z licytacji zasili oczywiście konto Orkiestry.

 

Zapisz datę wydarzenia i nie zapomnij zaprosić na nie znajomych – im więcej osób weźmie udział w Finale, tym więcej dzieciaków w Polsce dostanie szansę na badania, leczenie lub rehabilitację. Wszystkie aktualne informacje na temat wydarzenia znajdziesz na jego stronie na Facebooku (https://www.facebook.com/events/296631870819053/) oraz na stronie internetowej WOŚP Berlin (http://www.wosp-berlin.de/).

 

Nie może Cię tam zabraknąć

Siema!


Opublikowano

w

przez

Tagi: