WOŚP Berlin – serwis informacyjny

Prezentujemy program 27. Finału WOŚP Berlin, który odbędzie się w sobotę 12 stycznia. Jak co roku berliński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotował wraz z partnerami i sponsorami wiele rozmaitych atrakcji. Koncerty polskich grup muzycznych, pyszne polskie jedzenie, aukcje, losowania, zabawy dla dzieci i inne. Oczywiście na sam koniec będzie „Światełko do nieba”, które jest tradycją każdego finału WOŚP, zarówno w Polsce jak i na całym świecie.

27. Finał WOŚP fundacji Jurka Owsiaka odbędzie się pod hasłem „Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Fundację można wesprzeć wcześniej przed finałem, wrzucając datki do puszek zlokalizowanych w kilkunastu miejscach w Berlinie (mapka i lista lokalizacji na dole tej strony), a także podczas berlińskiego finału WOŚP, poprzez udział w aukcjach i datki do wspomnianych wcześniej puszek Orkiestry.

Berliński 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Werkstatt der Kulturen w Bezirk Neukölln w pobliżu stacji U-Bahn Hermannplatz (mapka i adres na dole tej strony). W przeddzień finału, zapraszamy na Before Party WOŚP do klubu Paka, który zlokalizowany jest w dzielnicy Wedding w pobliżu stacji Ubahn/Sbahn Wedding.

Berlińska scena finałowa rozpocznie się o 15:30, ale można już przyjść od 12:00 na polskie jedzenie, atrakcje dla dzieci i inne elementy programu przygotowane przez Sztab. Wydarzenie potrwa do godziny 22:00.  O tej samej godzinie rozpocznie się oficjalne After Party WOŚP podobnie jak również Before Party w klubie Paka.

Honorowy patronat nad berlińskim 27. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy objął Burmistrz Berlina Michael Müller.

Poniżej przedstawiamy program WOŚP podzielony na dwie części: program artystyczny i inne atrakcje.

PROGRAM ARTYSTYCZNY WOŚP

Zespół “Krakowiacy”
Młodzieżowy zespół działający w Berlinie przy szkołach Katharina-Heinroth-Grundschule i Robert-Jungk-Oberschule, który do dziś jest pod opieką założycielki Ewy Kampes. Zespół istnieje od 1998 roku i obecnie liczy 85 uczestników.

Grupa śpiewu białego “Kolędnicy”
Charakteryzują się specyficznym stylem śpiewu zbliżonym do krzyku, charakterystycznym dla muzyki ludowej z Polski, Ukrainy, Białorusi, Bułgarii i wielu innych państw.

Andreas Bo
Od zawsze Polak z Mazur, ale na co dzień Berlińczyk – jak sam siebie opisuje Gra, śpiewa bluesa i rocka. Sam komponuje, pisze teksty, jest także kolekcjonerem instrumentów muzycznych. Andreas Bo wspierał WOŚP już niejednokrotnie.
SWAZZOU
Grają niesamowitą mieszankę swinga i jazzu. Na alternatywnej scenie Berlina już dość znani i są regularnym punktem programu w ART Stalker czy DODO.

SoniaM
Wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej. W 2018 roku mogliście ją zobaczyć w tak kultowych miejscach jak LaBoheme, Harenda, Piwnica pod Papugami, czy CPK. Poza koncertami na wielu scenach, dużo czasu spędziła w studio. Podczas berlińskiego Finału WOŚP odbędzie się premiera jednego z jej utworów jeszcze nigdzie wcześniej nie granego przed publiką.

Baron Anastis & The Erinyes
Wieczór zakończy mocnym uderzeniem headliner Finału w Berlinie glam punkowa kapela Baron Anastis & The Erinyes.  Typ muzyki którą grają, jest klasyką festiwali Pol’and’Rock (Woodstock). Grupa inspiruje się wielkimi nazwiskami, takimi jak Davida Bowie czy The Ramones.

INNE ATRAKCJE
Pyszna polska kuchnia, którą zapewni Justpatt Bistro.

Atrakcje dla dzieci, w tym malowanie twarzy i kącik plastyczny.

Flohmarkt (pchli targ) – pieniądze nabywców różnych rozmaitości zasilą skarbonki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie również Targ książek i SiemaShop.

Liczne aukcje, podczas których będzie można nabyć wiele unikalnych przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Wśród nich płyty CD, winyle, książki, plakaty, rysunki i filmy z autografami artystów, a także gadżety Fundacja WOŚP podpisane przez samego Jurek Owsiaka.

Można też będzie zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku i komórek macierzystych w DKMS Deutschland.

To jeszcze nie wszystko, ale więcej zdradzać nie będziemy. Czekamy na Was. Siema!