Z Berlina na Pol'and'Rock Festival

Z Berlina na Pol’and’Rock Festival

Jak dojechać?

1-3 sierpnia 2019 r. w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się najpiękniejszy festiwal świata – Pol’and’rock (do 2017 roku ‘polski Woodstock’). Dotarłam na niego po raz pierwszy dopiero w tamtym roku i żałuję, że zdecydowałam się jechać tak późno. Od 5 lat działam w berlińskim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas ubiegłorocznego II Zlotu Sztabów Zagranicznych, prezes Fundacji WOŚP, Jurek Owsiak, szczególnie zaprosił nas do udziału w festiwalu. Na jego prośbę Fundacja pomogła nam zorganizować Wioskę Sztabów Zagranicznych. Będziemy tam również i w tym roku! Zapraszamy do nas na wzgórze ASP, na prawo od namiotu spotkań. Możecie nas łatwo znaleźć na mapach festiwalu. Nasza Międzynarodowa Wioska Sztabów jest oznaczona globusem. 

Bardzo się cieszę, że będę miała możliwość przekazywać najświeższe informacje o tym, co dzieje się na festiwalu, właśnie tutaj, na portalu miastoberlin.com. Ale zanim dotrę na festiwal, do czego zachęcam wszystkich Was, kupiłam już bilety na pociąg. Trasa z Berlina jest szybka, łatwa i niedroga. Pociągi jeżdżą co godzinę od 5:33 do 22:33 z przystanku Ostkreuz. 

Jeśli macie znajomych, którzy wybierają się na festiwal, mieszkają w innych częściach Niemiec, Europy lub nawet na innym kontynencie i wybierają się przez Berlin, podeślijcie im informację o sposobach dojazdu z berlińskich lotnisk i głównego dworca: 

– z lotniska TXL (Tegel): autobusem TXL (kierunek: Alexanderplatz) do stacji Beusselstr i pociągiem S41 do stacji Ostkreuz Bhf.

– z lotniska SXF (Schönefeld): pociągiem S9 (kierunek: Spandau) do stacji Treptower Park i pociągiem S42 do stacji Ostkreuz Bhf.

– z dworca HBF (Hauptbahnhof): pociągiem S3/S5/S7 (kierunki: Erkner / Ahrensfelde / Strausberg) do stacji Ostkreuz Bhf 

Podróż do Kostrzyna najlepiej odbyć w 5 osób, kupując grupowo tak zwany „Brandenburg-Berlin-Ticket”. Można to zrobić przez stronę bahn.de. Niestety nie ma polskiej wersji językowej, ale po wpisaniu tej nazwy w wyszukiwarkę, pojawia się strona z łatwą nawigacją. Bilet do 5 osób w 2. klasie w dzień kosztuje 29 EUR. Można też kupić bilet na dworcu w automacie, podejść do posiadających plecaki i śpiwory osób czekających na dworcu i znajdzie się tam na pewno ekipa, która również jedzie na festiwal. 

Przy dworcu PKP w Kostrzynie znajduje się przystanek autobusowy, skąd odjeżdżają autobusy, które dowiozą nas niemalże na teren festiwalu.

Na festiwal można też pojechać własnym samochodem, ale należy pamiętać o ograniczonej ilości miejsc parkingowych. Mam wielką nadzieję, że spotkamy się już niebawem na terenie najpiękniejszego festiwalu, festiwalu Pol’and’rock! 

Dalsze wskazówki jak dojechać na festiwal znajdziecie bezpośrednio na dedykowanej stronie organizatora.

Mapa Pol'and'Rock Festival

Strony: 1 2 3 4 5


Opublikowano

w

przez

Tagi: