BVG: Na jednorazowym bilecie za 2,80 przez cały dzień

BVG: Na jednorazowym bilecie za 2,80 przez cały dzień

Dzień bez samochodu, to akcja w Niemczech mająca na celu zachęcenie kierowców do zmiany środka transportu na komunikację miejską. Ma ona przekonać, że po Berlinie także można wygodnie podróżować autobusem, metrem i pociągami. Jest to również ukłon w stronę ekologii.

Jeździj przez Berlin za nie całe 3 euro

Kupując zwykły jednorazowy bilet „Berlin AB”, który kosztuje tylko 2,80 Euro, będzie można poruszać się berlińskimi środkami transportu publicznego. Bilet ma być ważny w niedzielę 22 września 2019 w obrębie strefy AB do poniedziałku 3:00 rano. Autobusy, tramwaje, metro, szybka kolej miejska S-Bahn, a także pociągi regionalne.

Analogicznie jak w przypadku standardowego biletu dziennego, może jechać na nim maksymalnie trójka dzieci w wieku do 14-stu lat. Bilet standardowo do kupienia na stacjach w biletomatach BVG/VBB, autobusach, tramwajach, czy centrach obsługi klientów i aplikacjach na telefon.

Więcej o biletach komunikacji miejskiej przeczytacie na naszym portalu pod linkiem: https://miastoberlin.com/komunikacja-miejska-w-berlinie-bilety/

Fot. miastoberlin.com


Opublikowano

w

przez

Tagi: